Lokalita

Mesto poprad je okresné mesto v prešovskom kraji , tretie najväčšie mesto východného slovenska s absolútne jedinečnou polohou a výbornym dopravnym napojenim vrátane letiska, vďaka tomu získal privlastok vstupna brána do Vysokých tatier. V jeho blízkom okolí (do 50 km) sa nachádzajú štyri prírodné národné parky rôzneho charakteru, štyri minerálne termálne pramene a štyri rôzne jaskyne. Tieto možnosti prírodnej turistiky sú navyše podporené možnosťami návštevy gotických stavieb v spišskom regióne, ktorých vrcholom je iba 25 km vzdialené mesto levoča, známe najmä svojím dreveným oltárom, ktorý je najväčší na svete.

Poprad je svojou geografickou polohou a bezprostrednou blízkosťou najvyhľadávanejších turistických atrakcií slovenska predurčený na to, aby sa z neho stal plnohodnotný turistický a dopravný uzol celoeurópskeho významu.

Vysoké tatry a tatranský národný park, ktoré sa rozprestierajú v tesnej blízkosti mesta Poprad, sú najvýznamnejšou slovenskou turistickou lokalitou, s unikátnym celoročným využitím. V zime sú tatry rajom pre lyžiarov, bežkárov, ale najmä skialpinistov, v lete sú oázou pre vysokohorskú turistiku. Na jar a na jeseň sú vyhľadávané rodinami s deťmi ale aj ľuďmi s dýchacími problémami, alergiami. Návštevnosť vysokých tatier je v lete dokonca o niečo vyššia ako v zime. Vysoké tatry sú z väčšej časti chráneným národným parkom, ktorý navštívi ročne takmer 5 miliónov turistov. Tí prichádzajú najmä z krajín susediacich so slovenskom, teda z Čiech, Maďarska, Ukrajiny, Poľska, ale i z Nemecka, Litvy, či Ruska.

Slovenský raj – jedná z najkrajších oblastí Slovenska a regiónu Spiš.
Tento jedinečný kúsok prírody získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam.Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi,rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra.

Lokalita umiestnenia projektu Stone City Center sa nachádza v širšom centre mesta Poprad – Západ a je ideálne napojená na všetky hlavné ťahy, na mestskú ako i mimomestskú hromadnú dopravu. Ponúka všetky potrebné služby a občiansku vybavenosť pre pokojné, komfortné bývanie a produktívnu prácu. Nachádza sa v oblasti s najnižším bezpečnostným rizikom a je v tesnej blízkosti štátnej a mestskej polície. Susedí s riekou Poprad a ma bezproblémové napojenie na cyklistický chodník. Celkovo patrí k vyhľadávaným lokalitám pre bývanie v meste Poprad.

Kontakt ponuka bytov
+421 910 388 838

rezervacie@sccpoprad.sk

Stone City Centre
Ul.Slovenského Odboja
058 01  Poprad, Slovenská republika
GPS: 49.0575461, 20.2875894